Amatorskie wędzarnie na działce - Wędzarnia | Budowa wędzarni | Gril murowany l Działka :: Władysławowo

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Amatorskie wędzarnie na działce

Wędzarnia Karola z Rabka Zdrój

Kolejna amatorska wędzarnia zbudowana od podstaw na działce przez Karola.

Karol  napisał :

cyt.

... Witam

Przesyłam fotki wędzarni, co prawda jeszcze nieukończonej bo jeszcze dużo pracy przede mną, pieca nie udało mi się skończyć na jesieni i musiało wystarczyć prowizoryczne palenisko z kostki brukowej! ale na wiosnę zacznę działać! Przeglądałem Pana stronę i im dłużej przeglądałem ją tym większy uśmiech rysował mi się na twarzy więc ze zdjęciami niedokończonej wędzarni przesyłam zdjęcia z produkcji wina i miodów pitnych które udoskonalam od 5 lat, a także domek dla dzieci który wykonałem w 90%-tach ze starych zdemontowanych barierek tarasowych!!
 W weekend znów zamierzam trochę podymić!! "
pozdrowienia z gór!

Gratulacje i liczymy na fotki wędzonek oraz ciekawy autorski przepis produkcji wina i miodów!

nadesłano 03-01-2015r.

Wędzarnia Karola - wino i miody

Wędzarnia MACIEJA - Bukowo, woj. opolskie

Zobaczcie jak można wzbogacić wygląd swojej działki i do tego mieć funkcjonalną wędzarnię!

Maciej napisał tak " Wędzarnię wybudowałem podczas tegorocznego urlopu wakacyjnego wraz z Tatą, nie mieliśmy konkretnego planu, wszystko rodziło się z dnia na dzień. Moim celem jest jeszcze  ładniej zagospodarować ogród i sad, być może powstanie jeszcze wiata z drewna.  Moje pierwsze wędzone wyroby są wyśmienite i zajadają się nimi rodzina i  znajomi.

GRATULUJĘ MACIEJU TOBIE I TWOJEMU TACIE !

.. pewnie na święta zafundujecie rodzinie własne wędzonki ? " :-))

nadesłano 06-12-2014r.

Wędzarnia MACIEJA - Bukowo, woj. opolskie
Fajna i funkcjonalna wędzarnia Eugeniusza - ciekawe rozwiązania- opisy w powiększonych zdjęciach
Takich widoków i przyjaciół tylko pozazdrościć - zobaczcie sami....
Termometry do wędzarni - jakie, gdzie kupić i zamontować?

Wobec licznych pytań o termometry do wędzarni i problemów związanych z niewłaściwymi wskazaniami termometrów tradycyjnych postanowiłem temat nieco poszerzyć.

Otóż sam jeszcze za czasów, gdy moją wędzarnią była metalowa beczka, przekonałem się, że nie zawsze termometr pokazywał właściwą temperaturę. Jednak jeśli chodzi o beczkę metalową nie było tragedii, wskazania były rzędu 2-5 stopni.

Problem powstał jak przebudowałem komorę mojej wędzarni - zrezygnowałem z beczki i wymurowałem komorę z kamienia. Wtedy okazało się, że termometr na drzwiczkach pokazuje różnicę nawet 10-15 stopni, jakie to ważne nie muszę pisać.
Proste sprawdzenie - po rozpaleniu. Termometr na drzwiczkach pokazuje 25 stopni a termometr elektroniczny z czujnikiem umieszczony na wyskości wędzonek 35-40 stopni! Szybko i łatwo sprawdzić to umieszczając zwykły termometr pokojowy w komorze na 5 minut i zobaczyć odczyty.

To od razu przemawia za zakupem termometru elektronicznego. Po drugie dają one jeszcze inne praktyczne wykorzystanie. Termometr z czujnikiem na kabel można, w zależności od długości kabelka umieścić w dowolnym miejscu np. przy piecu i wtedy nie musimy chodzić i sprawdzać jak jest temperatura w komorze. Ja swój zodyfikowałem/ przedłużyłem kabelek do 3 metrów.

Testowałem też termometr bez kabla i działa poprawnie. Z odległości niemal 10 m pokazuje poprawne odczyty.
Takie termometry można zakupić albo w BrikoMarche / dział winny/ lub na allegro. Ceny od 25zł tradycyjne do 35-70zł elektroniczne. Przy tradycyjnych zalecam zakup z jak najdłuższym kroćcem-montaż na drzwiczkach. Poniżej kilka przykładów.

Wędzarnia Macieja - w budowie.
Zobaczcie sami co można zrobić przy odrobinie chęci i samozaparcia :-) Maciej zaznaczył, że jeszcze pozostało wykończenie, ale już widać, że powstanie fajna i niepowtarzalna wędzarnia.  Jak dasz pierwszy dym - podeślij parę fotek - wszyscy czekamy - jak dla mnie super!

Pozdrowionka Leszek

podesłał MACIEJ - 21-05-2013r.

Wędzarnia Artura
Artur napisał, że też jest zwolennikiem zdrowej żywności i podesłał kilka fotek swojej wędzarni o raz własny sposób na wędzenie pstragów i sielawy - oto jego wędzarnia i opis oraz krótki filmik pokazujący jego wędzarnię w akcji :-) / filmik przekonwertowałem do FLV. - Dzięki Artur.

nadesłał Artur Kamiński - 15-07-2013Tutaj można zobaczyć lub pobrać sposób wędzenia ryb
w.g Artura - pobierz plik PDF

Z prawej krótki film pokazujący jego wędzarnie w "akcji"

Dzięki Artur za fotki, przepis i filmik.

Pozdrawiam Leszek

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego
stat4u